DMB

Wpis poczynił: Angel | 23 lutego 2018

Dzisiaj z okazji Dnia Myśli Braterskiej zrobiliśmy wieczornicę. Podczas niej każdy z harcerzy otrzymał indywidualnie napisany dla niego list i miniaturkę Krzyża Harcerskiego, tak by móc go zawsze kiedy się chce mieć przy sobie. To była bardzo klimatyczna zbiórka. Takie jako harcerze starsi lubimy co jakiś czas robić. 

WOŚP <3

Wpis poczynił: Angel | 14 stycznia 2018

Dzisiaj, jak co roku, uczestniczyliśmy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Wymarźliśmy się trochę, ale było warto. Jak zwykle mogliśmy liczyć na pomoc państwa Jakubowskich, którzy czekali w budynku starej gminy na nas z ciepłą herbatą, kanapkami i pociętymi serduszkami 🙂

Zlot BŚP w Zakopanem

Wpis poczynił: Angel | 17 grudnia 2017

Wczoraj wróciliśmy ze zlotu Betlejemskiego Światła Pokoju. Część harcerzy z naszej drużyny pojechała na dwa dni do Zakopanego, gdzie wzięliśmy udział w zlotowej grze terenowej, a na wieczór w bardzo klimatycznym koncercie zespołu Cisza Jak Ta. Po koncercie odbyło się kluczowe wydarzenie a mianowicie przekazanie Światła z Groty narodzenia Pana Jezusa od skautów słowackich, harcerzom polskim. Podobało nam się. Myślimy, że za rok wrócimy tutaj w jeszcze większym składzie 🙂

60-lecie Hufca ZHP Piaseczno

Wpis poczynił: Angel | 18 czerwca 2017

Od 15. do 17. czerwca uczestniczyliśmy w 60-leciu naszego Hufca. Było mnóstwo wrażeń, wzruszeń i wspaniałych ludzi. Dziękujemy, że mogliśmy tam być i wspólnie uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu. Do zobaczenia na setnej rocznicy 🙂

Zaproszenie na Obietnicę

Wpis poczynił: Angel | 12 maja 2017

Dzisiaj po zbiórce udaliśmy się do Zuchów z Tarczyna. Dostaliśmy bowiem zaproszenie na Obietnicę Zuchową. Było pięknie. Angelika odebrała pierwszy raz ze swoich rąk obietnicę zuchową, harcerze natomiast poprowadzili gry i zabawy przed oraz stworzyli i zorganizowali dla zuchów pochody w nocy po szkole. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy tam wszyscy razem być. Zuchom, które otrzymały znaczek zucha, szczerze z całego serca gratulujemy 🙂

Dziś się działo…

Wpis poczynił: Angel | 7 kwietnia 2017

Dzisiaj podczas zbiórki gościliśmy u siebie Panią Burmistrz Tarczyna – Barbarę Galicz. Przyszła ona by wspólnie z nami miło spędzić czas na drużynowym jajeczku. Harcerze otrzymali również słodkie upominki wielkanocne. Było nam bardzo miło. Dziękujemy i liczymy na kolejne miłe spotkania 🙂
Po zbiórce udaliśmy się na Drogę Krzyżową ulicami Tarczyna, gdzie jak co roku przygotowaliśmy rozważanie jednej stacji oraz nieśliśmy pochodnie koło Krzyża.

Miła niespodzianka

Wpis poczynił: Angel | 3 marca 2017

Dzisiaj po wejściu do harcówki spotkaliśmy się z miłą niespodzianką. W odpowiedzi na list z okazji Dnia Myśli Braterskiej, Druhna Wanda i Druh Andrzej przygotowali dla nas radosny krąg przyjaźni. Dziękujemy 🙂
Dzisiaj na zbiórce zajęliśmy się dalszymi przygotowaniami festiwalu piosenki harcerskiej. Już coraz bliżej

Wigilia harcersko-zuchowa

Wpis poczynił: Angel | 12 grudnia 2016

Jak co roku nasi harcerze spotkali się z zuchami z Tarczyna aby wspólnie świętować Boże Narodzenie. Nie zabrakło dobrej atmosfery, wspólnego śpiewania kolęd i składania sobie życzeń podczas dzielenia się opłatkiem. Cieszymy się, że zawsze podczas tych spotkań jest tak miło i radośnie. Czujemy się jak jedna wielka rodzina 🙂

Święto pieczonego ziemniaka

Wpis poczynił: Angel | 14 października 2016

Po raz kolejny uczciliśmy święto pieczonego ziemniaka – w końcu wszyscy wiedzą, że dobrym sposobem na uszczęśliwienie każdego harcerza jest danie mu jedzenia 😀
Pomysłowość harcerzy nie zna granic. Potrawy przerosły nasze najśmielsze oczekiwania (zobaczcie na zdjęcia 😀  ).
Gdybyście potrzebowali też pieczątek to naszym harcerzom tworzenie ich idzie już coraz lepiej. Zapraszamy 😀 Nie zapomnijcie tylko zabrać ze sobą worka ziemniaków 🙂

Jesienny Złaz Hufca

Wpis poczynił: Angel | 9 października 2016

Wczoraj mogliśmy uczestniczyć w kolejnym już jesiennym złazie naszego Hufca. Pokonaliśmy ciekawą trasę, rozwiązaliśmy ukryte na niej zadania i dotarliśmy do celu. Na miejscu odbył się oficjalny apel, na którym odczytany został rozkaz. Każda drużyna powróciła również ze złazu z kuchenką gazową. Do zobaczenia za rok 🙂