Dzień myśli braterskiej

Wpis poczynił: Angel | 21 lutego 2015

Wczoraj świętowaliśmy w naszej drużynie Dzień Myśli Braterskiej – dzień jednoczący wszystkich skautów z całego świata. Na naszej zbiórce powiedzieliśmy sobie trochę o Robercie Baden-Powell’u i jego żonie. Uczyliśmy się też wiązać węzeł przyjaźni na chuście harcerskiej. Napisaliśmy również do siebie listy z miłymi słowami, ucząc się przy tym jak złożyć kopertę 🙂 Ten dzień był również dniem historycznym naszej drużyny. Zawiesiliśmy bowiem skrzynkę na pocztę drużynową. Od teraz wszyscy  [ Więcej ]

Wigilia z zuchami

Wpis poczynił: Angel | 12 grudnia 2014

Dzisiaj spotkaliśmy się wraz zuchami z Tarczyna w naszej harcówce, aby wspólnie podzielić się radością, złożyć sobie świąteczne życzenia, pośpiewać kolędy i wspólnie się pobawić. Jako gość przybył do nas ks. Piotr, który przeczytał Ewangelię, przełamał się ze wszystkimi opłatkiem i powiedział dobre słowo. Dodatkowo niezwykle chętnie uczestniczył z nami w całym wydarzeniu. Jeszcze raz bardzo mu dziękujemy 🙂 Dziękujemy też Zuchom, które podarowały nam przepiękne bombki własnej roboty. Zawisną  [ Więcej ]

Magia ognia

Wpis poczynił: Angel | 15 listopada 2014

Wczoraj mieliśmy zbiórkę o ogniu. Młodsi harcerze mogli poznać dlaczego ognień jest taki magiczny i zrozumieć dlaczego harcerze tak często się przy nim gromadzą. Starsi harcerze, którzy byli już na obozach uczyli młodszych jakie są typy ognisk i jak je prawidłowo ułożyć. Podzielili się również oni doświadczeniami i przeżyciami z ognisk obozowych. U mnie wróciły wspomnienia i już nie mogę doczekać się wakacyjnego obozu harcerskiego 🙂

70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Wpis poczynił: jarekjakub | 24 sierpnia 2014

Jak co roku harcerze którzy nie wyjechali na wakacje i mieli ochotę uczcić pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego wzięli udział w obchodach organizowanych przez GOK i burmistrz Tarczyna.

Życzenia

Wpis poczynił: jarekjakub | 21 kwietnia 2014

Z okazji dobiegających już niestety końca Świąt Wielkiej Nocy życzymy wszystkim dużo uśmiechu, zdrowia i spełniania się w swoich pasjach. Aby zmartwychwstały Chrystus zawsze Wam pomagał i ciągle szedł koło Was, niczym najlepszy przyjaciel. Życzenia te przesyłamy wszystkim harcerzom, naszym znajomym, wszystkim którzy czytają ten post i śledzą wydarzenia u nas mające miejsce oraz tym, którzy nam bardzo pomagają i zawsze możemy na nich liczyć. Harcerze i harcerki z 66 DH „Granaty” 🙂

Niedziela Palmowa

Wpis poczynił: jarekjakub | 13 kwietnia 2014

Kolejny raz nasza drużyna przygotowała palmę na Niedzielę Palmową.Tegoroczna miała 3,5m wysokości. Nie była najwyższą ale bardzo spodobał się nasz pomysł umieszczenia na flagach haseł. Hasłami tymi były wartości życiowe.  

Droga Krzyżowa ulicami Tarczyna

Wpis poczynił: jarekjakub | 11 kwietnia 2014

11 kwietnia odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Tarczyna.Nasza drużyna uczestniczyła w niej i przypadła nam 11 stacja. Poniżej kilka zdjęć oraz tekst naszej stacji (kl.pwd.Tomasz Kozłowski ) 11. Jezus Chrystus przybity do krzyża. (…) całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce Ręce, które wcześniej uzdrawiały, leczyły, przytulały – teraz są przybijane gwoźdźmi do drzewa krzyża. Jezus już wszedł na górę, która była celem straszliwej drogi krzyżowej. Jednak to nie jest  [ Więcej ]

Betlejemskie Światło Pokoju 2013

Wpis poczynił: jarekjakub | 23 grudnia 2013

23-12-2013 na początku mszy św. roratniej harcerze z 66 DH „Granaty” przynieśli Betlejemskie Światło Pokoju do kościoła św. Mikołaja w Tarczynie. Jak co roku zostali bardzo ciepło przyjęci przez księdza prowadzącego mszę świętą. Po ceremonialnym wniesieniu światła, zostały odpalone od niego wszystkie świece w prezbiterium, a harcerze pozostali i uczestniczyli we mszy świętej.

Obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Wpis poczynił: Angel | 1 sierpnia 2013

Jak co roku harcerze z 66 DH Granaty byli obecni w trakcie obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego organizowanych przez GOK Tarczyn i Burmistrza Tarczyna. Krótka foto relacja poniżej.

Wigilia

Wpis poczynił: Angel | 21 grudnia 2012

20 grudnia w naszej harcówce odbyła się wigilia. Harcerze wystawili piękne jasełka. Przybyły również zuchy, które razem z harcerzami śpiewały kolędy i pastorałki. Swoją obecnością zaszczyciły nas Pani dyrektor Barbara Piechota i Pani Jadwiga Pawlak oraz wicedyrektor szkoły podstawowej Pani Dorota Alinowska. Przybyli również nasi rodzice. Wszyscy łamiąc się opłatkiem, życzyli sobie zdrowych, wesołych świąt.