Droga Krzyżowa ulicami Tarczyna

WPIS POCZYNIŁ: jarekjakub | DATA: 11 kwiecień 2014 | Liczba Komentarzy: ZERO :(

11 kwietnia odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Tarczyna.
Nasza drużyna uczestniczyła w niej i przypadła nam 11 stacja. Poniżej kilka zdjęć oraz tekst naszej stacji (kl.pwd.Tomasz Kozłowski )

11. Jezus Chrystus przybity do krzyża.

(…) całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce

Ręce, które wcześniej uzdrawiały, leczyły, przytulały – teraz są przybijane gwoźdźmi do drzewa krzyża. Jezus już wszedł na górę, która była celem straszliwej drogi krzyżowej. Jednak to nie jest koniec. Można powiedzieć, że dopiero teraz wydarzy się prawdziwy dramat. Jezus rozkłada ręce na krzyżu. Żołnierze je przybijają. Jednak to nie jest rozłożenie rąk w geście bezradności, ale rozłożenie ramion jako symbol, że Jezus obejmuje nas wszystkich. Rozpoczynając składanie Przyrzeczenie Harcerskiego harcerz wobec innych zapowiada, że chce  „całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce.” Służba to prócz radości z niesionej pomocy i satysfakcji z wykonanego zadania, to również cierpienie, które jest wpisane w życie każdego z nas. Cierpienia nie zsyła Bóg, On je dopuszcza. Jeżeli będziemy chcieli naprawdę całym życiem służyć Bogu i Polsce – nie ominie nas ból krzyża. Ale tylko wtedy będziemy harcerzami, którzy są autentyczni, bo prowadzi ich wiara i zaufanie Bogu, który nigdy nas nie zawiedzie.

Rz 8,31n  Cóż więc na to powiemy? Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał, jakże miałby wraz z Nim i wszystkiego nam nie darować?